Chat with us, powered by LiveChat Nastavenie meteodomčeka - Andrej Spál - Drevený svet. Chránené pracovisko. >

Nastavenie meteodomčeka - Andrej Spál - Drevený svet. Chránené pracovisko.

Prejsť na obsah

Nastavenie meteodomčeka

Meteodomčeky
Konštrukcia meteodomčeka, princíp fungovania a návod na prvé nastavenie.


Princíp domčeka je v tom, že z komína, ktorý je na vrchu strechy, vedie 6cm vlákno, vysušené prírodné ovčie črievko, ktoré je citlivé na vlhkosť vzduchu. Vlákno sa v suchom vzduchu skrúca na jednu stranu, a vo vlhkom vzduchu sa skrúca na opačnú stranu. Čiže keď je komín zatlačený napevno v streche, skrúcaním vlákna sa stále mení poloha figúrok, podľa aktuálnej vlhkosti vzduchu.


Na fotografiách je vyrobený jeden meteodomček s priehľadnou zadnou stenou, aby bolo vidieť, ako to vyzerá vo vnútri, ten ukazujem zákazníkom pri predajných akciách, odfotil som ho a v prílohe Vám posielam fotky.

Ľavá figúrka je vonku vtedy, keď je nízka vlhkosť vzduchu, teda keď je pekné počasie.

Pravá figúrka vyjde vtedy, keď je vysoká vlhkosť vzduchu. Vysoká vlhkosť vzduchu je niekoľko hodín pred dažďom, ale aj v noci a nadránom, čiže každé ráno bude tiež vonku pravý panáčik.

Vhodné miesto pre meteodomček je niekde pod strechou, na vonkajšom vzduchu. Napríklad na balkóne, v záhradnom altánku, prestrešené schodište, veranda, a podobne.

Prvé nastavenie meteodomčeka robím tak, že pootočím komín tak, aby boli figúrky narovnako, komín nechám voľný, nezatláčam. Domček nechám celú noc na vonkajšom vzduchu. Ráno je vysoká vlhkosť vzduchu, a bude vonku vyjdený pravý panáčik. Teraz už iba zatlačíte komín, stačí prstom, aby zostal pevne držať v streche. A tým by ste mali domček nastavený.

Ďalej už sa s komínom nehýbe.

Keby ste sa chceli ešte na niečo spýtať, zavolajte mi, prosím, na číslo 0903 762 827.

Ďakujem.

Andrej Spál - Drevený svet
drevenysvet@drevenysvet.sk
Skype meno: www.drevenysvet.sk
+421 903 762 827 (Andrej)
+421 902 137 285 (Renátka)
Návrat na obsah